Sağlıklı beslenme ve kilo koruma
Sağlıklı beslenme ve kilo koruma

Belki de birçoğunuz kilo vermeye karar verdiğinizde disiplinli bir şekilde yediklerinize dikkat ediyor , spor yapmaya her zamankinden daha çok özen gösteriyorsunuz. Fakat hedefinizdeki kiloya ulaştığınızdaysa ne yazık ki aynı özeni göstermiyorsunuz.
Belki sıkıldığınız,belki de diyeti ve sporu hedefe yönelik bir amaç olarak gördüğünüz için.

Oysaki verilen kiloyu muhafaza edebilmek için sağlıklı beslenme planınızı bütün hayatınıza adapte edip uzun bir süre devam ettirecek şekilde yola çıkmanız gerekir.

Hiç unutmamanız gereken bir konu şudur ki; ‘’Diyet süreklilik ister.’’

Bu yüzden sürdüremeyeceğiniz yöntemlere hayatınızda asla yer vermeyin.
Bu tarz yöntemler size belki hızlı bir şekilde kilo verdirecek, tartıda düşen rakamları gördükçe belki de çok iyi motive olacaksınız. Fakat bu sürede herhangi bir motivasyon bozucu bir durum olunca , uygulanan diyet de sizi zorlayan, kısıtlayıcı bir liste olunca raydan çıkmanız da çok daha kolay olacaktır. Bunun akabininde ise hızlı verilen kilo çok hızlı alınacaktır.

Her bir kilo kaybının ardından tekrar alınan kilonun büyük kısmı maalesef ki yağ olarak alınmaktadır. Yani hep bir sonraki diyet denemenize yağ oranınız daha da yükselmiş şekilde başlayacaksınız.

Diyelim ki kısıtlı diyet/detoks/şok diyet yaptığınız bu sürede motivasyonunuz hiç bozulmadı ve hedefe kolayca ulaştınız. Hedefe ulaştığınız yöntemi hayat boyu uygulayabilecekseniz ne ala…
Ama uygulayamayacaksanız yine yukarıda da belirttiğim durum, daha az kas kütlesi, daha çok yağ kütlesi olan bir vücuda ve yavaşlamış olan bir metabolizmaya sahip olacaksınız.
Kilonuzu uzun süre korumak istiyorsanız, sağlıklı bir program uyguladığınızdan öncelikle emin olun. Emin olduktan sonra ise hayat boyu o düzeni devam ettirmeye gayret edin. 

Tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bize Ulaşın