Haberler
2018-01-12
Romatoid artrit yani bir diğer adı ile ''eklem iltihabı'' otoimmün bir rahatsızlıktır. Romatoid artrit hastalarının bağışıklığını kuvvetli tutmak için sağlıklı,yeterli ve dengeli beslenmeye dikkat etmek ana kural olmalıdır. Yazının tamamında hastalığın tanımı,neden geliştiği, hastaların nasıl beslenmesi gerektiği ve romatoid artritte bağışıklığı güçlendirmek için hangi besinlere günlük hayatınızda yer vermeniz gerektiğine ulaşabilirsiniz. 
2018-01-12
Hashimoto tiroidit bağışıklık sisteminin bir bozukluğu sonucunda meydana gelen otoimmün bir rahatsızlıktır. Bu konuda hastaların da neler yapabileceklerini , nasıl beslenmeleri gerektiğini bu yazıda okuyabilirsiniz.
2018-01-12
Polikistik over sendromunun ne yazık ki klasik bir tedavisi bulunmamaktadır. İlaç tedavisi ile geçen bir hastalık da değildir. Semptomlarını kontrol altında tutabilmek için sağlıklı beslenmeli, ideal kilo aralığınızda ve ideal yağ oranında olmalı ve bir de hayatınıza düzenli bir egzersiz alışkanlığı koymalısınız. Detayları yazının geri kalanında okuyabilirsiniz. 
2018-01-12
Ramazanda diyet olur mu ? 
Tabi ki olur.
Diyet diye adlandırdığımız şey zaten sağlıklı beslenme demektir. O yüzden sağlıklı beslenmenin mevsimi ya da ayı yoktur. Ramazanda yürüteceğimiz beslenme programında önemli olan doğru zamanda doğru besinleri tüketerek iftar saatine kadar yaşanabilecek olan; susuzluk,hipoglisemi ve mide rahatsızlıklarını önlemek, gelişen bir bağırsak problemi olursa onu da gidermektir. 
2018-01-11
Ne için olursa olsun bir diyet programını sürdürürken kişilerin en çok şikayet ettiği konu dışarıda veya çalıştıkları ortamda diyetlerine uygun yiyecek bulamamalarıdır. Sağlıklı beslenmeye çalışırken devamlı yanınızda evden yemek götürmek zorunda değilsiniz. Elbette dışarıda da seçebileceğiniz sağlıklı alternatifler bulunabilir. 
Yazının tamamını okuyarak önerilerimden faydalanabilirsiniz. 
2018-01-11
Bir çok kişi için kilo vermek nasıl zor ise kilo almaya dirençli bünyeler için de kilo almak zordur. Tabi ki kilo almak onlar için imkansız değildir. Yazının tamamında zayıflık sebeplerini,tehlikeli olup olmadığını ve kilo aldırıcı bazı beslenme taktiklerine ulaşabilirsiniz. 
2018-01-10
Gut nedir , nasıl gelişir , gut için sakıncalı olan besinlere ve sınırlı tüketilmesi gereken besinlere yazıyı okuyarak ulaşabilirsiniz. 
2018-01-10
Sindirim sistemi problemlerinden olan ülser gerçekten sancılı bir rahatsızlıktır. Semptomları en aza indirebilmek için mutlaka ona uygun bir beslenme programı yürütmek şarttır. Konstipasyon yani kabızlık ise bir çok kişide yarattığı rahatsızlık hissi yüzünden günlük yaşamı zorlaştırmaktadır. Günlük beslenmenizde yer vereceğiniz ufak tefek detaylar ile kabızlık probleminizi kontrol altına alabilirsiniz.  
2018-01-10
Sindirim sistemi rahatsızlıkları denince reflü ve gastrit akla ilk gelen hastalıklar arasında yer alır. 
Bu çok yaygın iki rahatsızlık için özellikle ''hangi besinlerden uzak durmanız gerekir '' , ''sıcak mı ,soğuk mu yoksa oda sıcaklığında mı'' tüketilmesi gerekir gibi sorularınıza yazıyı okuyarak yanıt bulabilirsiniz. 
2018-01-10
Kolesterol nedir ? 
İyi kötü kolesterol ve kötü kolesterol nedir ? Hangi durumlarda yükselir ? 
Yoksa trigliserid daha mı önemlidir ? 
Hangi değerlerde olmalıdır ? 
Bu ve daha fazlası sorulara yanıt arıyorsanız yazıyı mutlaka okumalısınız. 

Tüm sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bize Ulaşın